MRD Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri

116x130

MRD

Özel Güvenlik ve Tesis Yönetimi

PROFESYONEL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri

226x70

STAD VE SPOR SALONU GÜVENLİĞİ

Spor müsabakalarının yapıldığı alanlar ile eklenti ve çevresinde müsabaka öncesinde, müsabaka esnasında veya sonrasında şiddetli rekabet ve bunun doğurduğu fanatizm sonucu çıkacak olayların yaşanmaması için gerekli güvenlik ve koruma önlemleri alınır. Taraftarlar ve izleyiciler stadyuma alınmadan en az 5 saat önceden stat da görev alacak özel güvenlik görevlileri, amirler ve yöneticiler hazır bulunur; yöneticiler tarafından personelin görev dağılımı yapılır.

 

Görev dağılımından sonra yöneticiler stadın iç-dış ve giriş çıkışlarının koruma planlarını hazırlarlar, yaşanacak muhtemel risk analizini yaparlar. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra taraftar ve izleyiciler kontrollü bir şekilde x-ray cihazından geçirilip aramaları yapılır, biletleri kontrol edildikten sonra stada alınır. Stadyuma patlayıcı, yanıcı, kesici, delici ve uyuşturucu maddeleri sokmaya çalışan taraftarlar hakkında 5188 sayılı kanunun vermiş olduğu yetkiyi kullanarak ilgililer hakkında işlem yapılır.

 

Müsabaka esnasında ve sonrasında iki takımı taraftarlarının karşı karşıya gelmemesi için iki takım arasında tampon bölge oluşturulur. Hakemlerin, futbolcuların güvenliği sağlanır.